Trzecia generacja Opla Corsy – Wersja C

Trzecia generacja Opla Corsy zadebiutowała na rynku w 2000 roku. Corsa w wersji C występuje w dwóch wariantach nadwoziowych i sześciu silnikowych. Cieszy się opinią auta bardzo solidnego i taniego w eksploatacji.

Wersja C Opel CorsaTrzecia generacja Corsy to dalsze zmiany w jej zewnętrznym wyglądzie.  Okrągłe kształty Corsy w wersji B zmieniły się na nieco bardziej ostre. Dodano również kilka centymetrów w długości jak i szerokości pojazdu, co poprawiło komfort jazdy. Opel Corsa w wersji C produkowany jest w wersji trzydrzwiowej lub, bardziej popularnej pięciodrzwiowej. Ta druga opcja jest często traktowana jako niewielkie auto rodzinne. Zgodnie z panującą modą tylne śwatała powędrowały aż na słupki.

Kierowcy jeżdżący Corsą C bardzo chwalą ją sobie nie tylko z powodu ładnego wyglądu, ale również bardzo trwałej karoserii. Producent daje gwarancję na 12 lat bez korozji. Jeśli pojawia się rdza jest to najczęściej wynikiem ingerencji blacharza. Warto również wspomnieć o stosunkowo taniej eksploatacji. Corsa jest solidnym autem, tym samym dość rzadko konieczne są naprawy.

Największym minusem tej wersji Opla jest zdaniem kierowców jego wyposażenie. Prosta i niezbyt efektowna deska rozdzielcza podobnie jak i inne elementy znajdujące się w pojeździe nie sprawiają najlepszego wrażenia. Również nie podzielona na części kanapa jest swego rodzaju utrudnieniem, gdyż nie pozwala na zwiększenie objętości bagażnika, co przy samochodach o tak niewielkich rozmiarach bywa bardzo przydatne.

Dla osób, którym szczególnie zależy na dodatkowym wyposażeniu, stworzono możliwość dodatkowego doposażenia pojazdu. Wersje o lepszym standardzie posiadają np. automatyczną klimatyzację czy kurtynę powietrzną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *