Początki Opla Corsy

Zdaniem właścicieli firmy Adam Opel AG, prawdziwy sukces finansowy mogą osiągnąć jedynie te firmy, które oferują szeroką gamę różnych modeli pojazdów. Wychodząc z tego założenia firma postanowiła rozszerzyć gamę produkowanych aut i powstał mały miejski samochód jakim był i nadal jest Opel Corsa.

opel_corsa_1-2_ecoflex_satellite_d_facelift_-_frontansicht_29-_mai_2011_heiligenhausWprowadzenie tego pojazdu na rynek zostało poprzedzone szeroko zakrojonymi badaniami konsumenckimi. Okazało się, że pod koniec lat siedemdziesiątych, kiedy to powstał pomysł stworzenia Corsy, na europejskim rynku motoryzacyjnym pojawiła się moda na małe samochody. Wyjątkiem było jedynie RFN. Z ówcześnie prowadzonych badań wynikało, że w RFN jedynie 12% nowych samochodów należało do pojazdów małych i o nieco niższym standardzie. Zupełnie inaczej prezentował się rynek w innych państwach Europy, gdzie ten odsetek sięgał nawet 43%.

Wewnętrzny rynek RFN, który dotąd zaopatrywał Opel, był już nasycony, dlatego firma zdecydowała się na rozszerzenie swojej działalności na rynki zewnętrzne. Opel Corsa powstał z myślą o zaspokojeniu potrzeb motoryzacyjnych innych nacji. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oczy producentów samochodów były szczególnie zwrócone na runek hiszpański, gdzie właśnie nastąpił wielki motoryzacyjny szał.

Na drodze do zawładnięcia hiszpańskim rynkiem samochodowym,  producentom Opla, stanęło prawo hiszpańskie. Pozwalało ono na sprzedaż pojazdów jedynie firmom, które produkowały je na obszarze tego kraju. To jednak nie zniechęciło producentów i rozpoczęła się budowa fabryki Opla w Saragossie. Fabryka kosztowała firmę około 2 miliardów marek, jednak się opłaciła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *