Opel Corsa B

Pierwsze modele Opla Corsy zeszły z linii produkcyjnej w 1982 roku. Dziś znane jako Opel Corsa wersja A były produkowane aż do 1993 roku, kiedy to na rynku pojawiła się druga generacja Opla Corsy oznaczana jako wersja B. Ten model opla jest produkowany nieprzerwanie od 1993 roku aż do dziś. Obecnie powstaje w fabryce w Chile.

opel-corsa-b-01Corsa B jest produkowana od 1993 roku, aż do dziś. Druga generacja Opla tego typu, to przede wszystkim zmiana nadwozia. Ten model wyróżniał się aerodynamiczną sylwetką, którą zaprojektowała Hideo Kodama. W porównaniu do wersji A Corsa B zyskała także ponad 7 centymetrów w szerokości oraz niecałe 8 centymetrów w długości. Choć wielkości te nie wydają się zbyt wielkie, to jednak sprawiły, że niewielka Corsa stała się znacznie wygodniejsza, zwłaszcza dla siedzących z tyłu pasażerów.

Na rynek trafiły Corsy z nadwoziem trzydrzwiowym oraz pięciodrzwiowym. Oba nadwozia mają taką samą długość całkowitą różnią się jednak nie tylko ilością drzwi ale również jego kształtem.

Corsa B to również sześć opcji wyposażenia. Modele: City, Joy, Viva, Sport i Gsi16V występują jedynie z nadwoziem trzydrzwiowym, natomiast model GSL posiada nadwozie pięciodrzwiowe.

Jednakże druga generacja Corsy to nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym, ale również znaczne unowocześnienia w całym mechanizmie pojazdów. Można tu spotkać nowe rozwiązania takie jak zamontowane katalizatory w każdym modelu, niezależnie od rodzaju silnika. Obecnie jest to standard, jednk w czasie powstawania Corsy B to rozwiązanie było jeszcze dość rzadkie.

We wrześniu 1993 roku zaoferowano klientom Corsę wyposażoną w nową automatyczną skrzynkę przekładniową, o czterech biegach i elektronicznym sterowaniu. Pod koniec 1993 roku w Oplach Corsa zastosowano amortyzatory gazowe, dzięki czemu poprawiło się ogólnie zawieszenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opel Corsa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *