Opel Corsa – Wersja D

opel_corsa_1-3_cdti_ecoflex_innovation_e_-_frontansicht_24-_dezember_2015_ratingenCzwarta generacja Opla Corsy została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Londynie w 2006 roku. Nowy model zbudowany jest na nowej platformie opracowanej wspólnymi siłami przez GM oraz Fiata. Corsa D jest nieco obszerniejsza od wcześniejszej wersji. Została też wyposażona w system Flex-Fix umożliwiający zmianę powierzchni bagażowej. Brak takiego rozwiązania był wymieniany jako jedna z podstawowych wad poprzedniej wersji Opla.

Corsa zmieniła również swój wizerunek zewnętrzny. Wersja D ma znacznie bardziej sportowy wygląd, co jest widoczne zwłaszcza w wersji trzydrzwiowej, która swoim wyglądem przypomina coupé.

W 2011 roku dokonano drobnych zmian w wyglądzie Corsy. Zmieniły się między innymi reflektory przednie oraz obudowa reflektorów przeciwmgielnych.

Najszybsza opcja tego niewielkiego auta posiada silnik 1.6 o mocy 192 KM, który zapewnia bardzo dobre osiągi. Ten typ samochodu różni się również nieco wyglądem od „zwykłych” wersji. Charakteryzuje go nieco zmienione wzornictwo zderzaków, tylny spoiler oraz obniżone zawieszenie. Występuje on w błękitnym, metalicznym kolorze, który Opel zarezerwował dla swoich najmocniejszych modeli.

Corsa D podobnie jak wszystkie poprzednie wersje tego Opla jest bardzo lubianym samochodem, które doskonale sprawdza się w warunkach miejskich czy jako niewielkie auto rodzinne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opel Corsa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *